5o ΦΕΣΤΙΒΑΛ/FESTIVAL 2016



Ξεκίνησε σήμερα, 13 Απριλίου 2016, το 5ο Διεθνές Νεανικό Φεστιβάλ Αρχαίου Δράματος στην Αρχαία Μεσσήνη. 

Στην τελετή έναρξης συμμετείχαν η Φιλαρμονική του Δήμου Μεσσήνης και ο σύλλογος "Η χαρά του παιδιού".


Φωτογραφικό υλικό / Photo Album    
ΕΔΩ / HERE









Τετάρτη, 13/4/2016 (10π.μ.)
Royal Academy of Dramatic Art,«Women of Troy» Euripides (Τρωάδες του Ευριπίδη)
Translator: Kenneth McLeish

DIRECTOR: Paul McAleer
MUSICAL SUPERVISION: Eve Niker
CHOREOGRAPHY: Alexandros Vardaxoglou
SETS AND SCENERY: The Company
COSTUMES : Francesca Mintowt-Czyz
OTHER CONTRIBUTING MEMBER: Stephanie Chacur, Dramaturgy
CAST
Prologue:
«Hector»: SIMON STACHE
«Achilles»: ALEXANDROS VARDAXOGLOU
Play:
Poseidon: TOM TOKLEY
Athene: STEPHANIE CHACUR & ALEX ROE
Hecuba: ANNE PAJUNEN
Talthybius: ELI SCHOENFELD
Cassandra: EVE NIKER
Andromache: FRANCESCA MINTOWT-CZYZ
Menelaus: SCOTT MIDDLETON
Helen: MARTA VELLA
Also play:
Isabella Chiam, Hadleigh Harrison, Paul McAleer, Raphael Uribe Ruiz











Πέμπτη 14/4/2016, 09:30
6ο Γυμνάσιο Καλαμάτας, Νεφέλες Αριστοφάνη
Μετάφραση: Θρασύβουλος Σταύρου
Σκηνοθεσία: Παπαδημητρίου Ζωή, Φιλόλογος και Λαντζούνη Μαρίνα, Βιολόγος
Σκηνικά: Ντυμένου Ελένη, φιλόλογος
Κοστούμια: Τσακίρη Βασιλική, Οικιακής Οικονομίας
Μουσική επιμέλεια: Ζαχαράκη Ελένη, Μουσικός και Πουλακίδας Χρήστος, Μαθητής
Χορογραφία: Φωτοπούλου Βασιλική και Σεβαστέλη Δήμητρα, Μαθήτριες
Άλλοι συντελεστές (βοηθοί σκηνοθεσίας – ενδυματολόγοι - ψιμμυθιολόγοι):
Λεβής Ανδρέας, Μακαρούνη Ιουλία, Καλλάσι  Άγγελος, Πλεματιάς Νίκος, Τσίχλη Παναγιώτα, Μαθητές
Διανομή ρόλων:
Στρεψιάδης: Δημητρακόπουλος Κων/νος & Τρύφωνας Φίλιππος
Φειδιππίδης: Κουλιέρη Βασιλική
Σωκράτης: Κουκή Μαρία
Υπηρέτης: Ντυμένος Θανάσης
Μαθητές: Μανωλόπουλος Κων/νος &  Τζεμαλάι Άντζελα - Θεοδώρα
Δίκαιος Λόγος: Πλεματιάς Ξενοφών
Άδικος Λόγος: Μαγουλιανίτης Κυριάκος
Μάρτυρας: Παπαδόπουλος Σπύρος
Πασίας: Τσιλίκας Άγγελος
Αμυνίας: Καπλάνη Θεοδώρα
Γυναίκα Στρεψιάδη: Κομινάκη Αριστέα
Χορός: Παπαμικρούλη Καλλιόπη (Κορυφαία), Χρονοπούλου Μαρία, Παρασκευάκου Έφη, Σκορδιά Όλγα, Μαλαπέτσα Αγγελική, Ράπτη Μαρία, Σεβαστέλη Δήμητρα, Φωτοπούλου Βασιλική.
Βουβά πρόσωπα – Μαθητές: Πλεματιάς Νίκος, Καλλάσι Άγγελος, Τόλιας Δημήτρης  









Πέμπτη 14/4/2016, 11:00
1ο Λύκειο Αγίας Παρασκευής, Ηλέκτρα Σοφοκλή
Μετάφραση:  Κ. Γεωργουσόπουλου
Υπεύθυνη Θεατρολόγος - Σκηνοθεσία: Σοφία Αθανασοπούλου
Σκηνικά-Κουστούμια: Μαίρη Ριζκ- Καρακατσάνη
Μουσική Επιμέλεια: Σοφία Αθανασοπούλου
Φωτογραφίες – Βίντεο: Ιωσηφίνα Θώμου
Διανομή ρόλων:
ΠΑΙΔΑΓΩΓΟΣ: Φίλιππος Γιαλιτάκης
ΟΡΕΣΤΗΣ: Γιώργος Γιάννης
ΗΛΕΚΤΡΑ: Λυδία Κούρου
ΧΡΥΣΟΘΕΜΙΣ: Ελένη Πύρρου
ΚΛΥΤΑΙΜΝΗΣΤΡΑ: Ιωάννα Τσαρουχά
ΑΙΓΙΣΘΟΣ: Μιχάλης Ρεμούνδης
ΧΟΡΟΣ: Αναστασία Γεωργιοπούλου, Χριστιάννα Γκούμα,  Σοφία-Πηνελοπη Διώχνου, Μυρτώ Αθουσάκη




Παρασκευή 15/4/2016, 9:30
University College London,Department of Greek and Latin,Menander`s Dyskolos (Δύσκολος Μενάνδρου)
Μετάφραση: Maurice Balme (OUP 2011)
Σκηνοθεσία: Hippolyte Broud – Κυριακή Ιωαννίδου – Suzahn Ebrahimian
Μουσική και στο φλάουτο: Francesca Picciano-Moss
Σκηνικά-Κοστούμια: Paloma Jacob-Duvernet
Διανομή ρόλων:
Θεός Παν και Γοργίας: David Gayle
Κνήμων: Dominic Hauschild
Σώστρατος: Florent Simon
Μητέρα Σωστράτου: Beatrice Roberts
Κόρη: Marj Heemskerk
Χαιρέας / Καλλιπίδης: Αναστασία Παπαμιχαήλ
Πυρρίας και Σιμίχη: Marike Littlefair
Δάος: Eve Kotsis
Γέτας: Charlotte Fincham
Σίκων: Elena Iotti
Πρόβατο: Matt Wilson






Παρασκευή 15/4/2016, 11:00
Γυμνάσιο & Λύκειο Πεταλιδίου,Τρωάδες Ευριπίδη
Μετάφραση: Θρασύβουλος Σταύρου
Διασκευή: Γρουσουζάκου Δήμητρα
Σκηνοθεσία: Τζιφή Μαρία, Γρουσουζάκου Δήμητρα
Μουσική: Γρουσουζάκου Δήμητρα
Σκηνικά: Γρουσουζάκου Δήμητρα, Τζιφή Μαρία
Κοστούμια: Γρουσουζάκου Δήμητρα, Τζιφή Μαρία
Χορογραφία: Τζιφή Μαρία
ΔΙΑΝΟΜΗ ΡΟΛΩΝ:
Ζέρβα Αγγελική (Τρωάδα, Σύγχρονη πρόσφυγας )
Δούκα Αντωνία (Τρωάδα, Σύγχρονη πρόσφυγας)
Γιαννοπούλου Μαργαρίτα (Τρωάδα)
Μωραΐτης Νικόλαος (Στρατιώτης)
Ζέρβας Μιχαήλ (Αστυάνακτας)
Καπουσούσογλου  Θεοδώρα (Εκάβη)
Χαραλαμπάκη Ιωάννα (Τρωάδα)
Κωτσάκη  Παναγιώτα (Τρωάδα)
Μπρέγιαννη Ειρήνη (Κορυφαία χορού)
Γιαννοπούλου Βασιλική (Κορυφαία χορού)
Τσερρίκου Αντελίνα (Τρωάδα)
Τσομπάνου Νάντια (Σύγχρονη πρόσφυγας)
Κουμούτσου Φλώρα (Αθηνά)
Βέλμαχου Γεωργία (Ελένη)
Λουκάς Βασίλης (Στρατιώτης)
Μπρέγιαννη Δήμητρα (Ανδρομάχη)
Καπετανάκης Κωνσταντίνος (Στρατιώτης)
Χαραλαμπάκης Παναγιώττης (Ποσειδώνας)
Ηλιοπούλου Σταυρούλα (Κασσάνδρα)
Καραγγελής Αργύρης (Μενέλαος)
Μελιτσιώτης Νικόλαος  (Ταλθύβιος)






Σάββατο 16/4/2016, 10π.μ.
Λύκειο Μολάων, Πλούτος Αριστοφάνη
Μετάφραση: Κ. Χ. Μύρης
Σκηνοθεσία: Ολυμπία Λαμπούση, Θεολόγος
Σκηνικά: Αντώνιος Μπόζης, Φιλόλογος
Μουσική επιμέλεια, Χορογραφία, Κοστούμια: Ομάδα Μαθητών
Διανομή ρόλων:
Χρεμύλος: Θεοφάνης Κούστας
Καρίωνας: Μαρία Σάκκαρη, Ιορντάν Ιορντάνοβ
Πλούτος: Παναγιώτα Σάκκαρη
Πενία: Σταματική Λάγγη
Βλεψίδημος: Γιώργος Καρακίτσος
Χορός: Λεντιάνα Πλέπη, Ιωάννα Καραγάνη, Γιώργος Καρακίτσος, Λουίζα Παυλάκη, Κωνσταντίνα Λεοντακιανάκη, Παναγιώτα Σάκκαρη, Αλεξάνδρα Πλέπη, Αναστασία Γκέργκελι, Μάριος Λάγγης, Ευάγγελος Μάρσης, Νικόλαος Σπυριδάκος, Δημήτρης Δρίβας, Παναγιώτης Κατσώρης,  Πέτρος Κουσούλης, Ματίνα Καλατζάκου, Αντριάνα Κίβου.







Κυριακή 17/4/2016, 10π.μ.
Εσπερινό Γενικό Λύκειο Καλλιθέας,Κύκλωψ Ευριπίδη
Μετάφραση: Γ. Τσοκόπουλος
Σκηνοθεσία: Έφη Καρακώστα
Βοηθός Σκηνοθέτη: Μαρία Ντίνου
Χορογραφία: Έφη Καρακώστα
Σκηνικά - Κοστούμια: Έφη Καρακώστα
Μουσική Επιμέλεια: Έφη Καρακώστα
Μουσική Διδασκαλία: Αναστασία Χατζηπαύλου-Κτενίδη
Μακιγιάζ: Ναταλί Βενιέρη
Φωτογραφία: Δημήτρης Κουλτουρίδης
Ήχος: Παναγιώτης Μπίρμπας
Φροντιστής: Παπαδοπούλου Καλλιόπη
Οργάνωση - Συντονισμός: Ανθή Μαυροδόντη - Αντωνία Μάνου
Υπεύθυνη Θεατρικής Ομάδας: Αντωνία Μάνου
Διανομή ρόλων:
Κύκλωπας 1: Κώστας Πάλη
Κύκλωπας 2: Λουκάς Κυριακάτης
Κύκλωπας 3: Κωνσταντίνος Μητσάνης
Σιληνός: Χρύσα Μπαλαμπάνη
Οδυσσέας: Δημήτρης Τσαραδήμας
Χορός Σατύρων: Άννα Μαρία Κασιμάτη, Δέσποινα Νουφριάδου, Γιούλη Νότη, Γιώργος Πανούσης
Σύντροφοι Οδυσσέα: Λουκάς Κυριακάτης, Άννα Καρακουλίδη, Κωνσταντίνος Μητσάνης, Γεραλντίνα Χοτάι








Κυριακή 17/4/2016, 11.30 π.μ.
Γυμνάσιο με Λυκειακές Τάξεις Ζίτσας Ιωαννίνων,Ελένη Ευριπίδη
Μετάφραση: Τάσος Ρούσσος
Σκηνοθεσία: Γεωργοπούλου Χρυσούλα
Μουσική: Γκέργκη Σπύρης
Σκηνικά: Ελένη Μίχου
Κοστούμια: Μαρίνα Τσιούρη
Χορογραφία: Λιόλιος Ιωάννης
Διανομή ρόλων:
Ελένη:  Παναγιώτα Πέτρου
Μενέλαος:  Γιάννης Κώτσιας
Τεύκρος:  Μίλτος Ζυγούρης
Φύλακας:  Βασίλης Πέτρου
Έλληνας Αγγελιοφόρος:  Ηλίας Μανούσης
Θεονόη:  Έλενα Τσουμάνη
Θεοκλύμενος:  Γιώργος Τσουμάνης
Αιγύπτιος Αγγελιοφόρος:  Βασίλης Μάτσακας
Διόσκουροι:  Γιώργος Βεΐζη, Γιώργος Τζίνας
Υπηρέτης:  Μιχάλης Χρυσοχόος
Χορός: Δανάνη Τσούμπρη, Φρόσω Γκότση, Νικολίνα Χρήστου, Όλγα Λιάκου, Αλεξάνδρα Μπότσιου, Ελένη Κωνσταντάκου, Σόνια Κοντογιάννη, Λεντίνα Γκρόπασι, Αρτεμησία Κίτσιου, Βασιλεία Λιάκου





Δευτέρα 18/4/2016, 09.30 π.μ.
Γυμνάσιο και Λύκειο Αντιμάχειας Κω,Όρνιθες Αριστοφάνη
Μετάφραση: Θρασύβουλος Σταύρου
Σκηνοθεσία: Μαστόρος Πέτρος, Παπαχρήστου Σοφία, Πίδουλα Αγγελική
Μουσική: Παπαχρήστου Σοφία
Χορογραφία: Μαστόρος Πέτρος
Προσαρμογή χορικών και κειμένου: Παπαχρήστου Σοφία
Σκηνικά: Μαστόρος Πέτρος
Κοστούμια: Μαστόρος Πέτρος, Παπαχρήστου Σοφία, Πίδουλα Αγγελική
Κατασκευές: Πίδουλα Αγγελική
Τεχνική υποστήριξη: Κλειδόπουλος Προκόπιος
Διανομή ρόλων (αλφαβητικά):
Γιακαλλή Σοφία: Αηδόνα, Χορός
Διακοστεφανή Σεβαστιάνα: Βασίλεια, Χορός
Θεολογίτη: Ελένη Χορός
Καλκιά Χρυσή: Χρησμολόγος, Χορός
Καραναστάση Χλόη: Χορός
Κλειδόπουλος Ευάγγελος: Κόρακας (Αυλητής), Μέτωνας, Προμηθέας, Χορός
Κωσταρέλου Γεωργία: Κατωφαγάς, Χορός
Μαστόρος Θεοδόσης: Πεισέταιρος
Μηνά Πόπη: Μαντατοφόρος Β΄, Χορός
Μουρμούρη Κωνσταντίνα: Χορός
Μπεκιάρης Έκτορας: Υπηρέτη Τσαλαπετεινού, Καταδότης, Χορός
Παππούλης Ιάσονας: Ευελπίδης, Αγγελιαφόρος
Πάχου Γεωργία: Χορός
Περρή Κατερίνα: Ίριδα, Χορός
Σκουφεζή Μίνα: Κόρακας (Αυλητής), Κήρυκας, Χορός
Συμεωνίδης Σίμος: Τσαλαπετεινός Β΄, Ιερέας, Ποσειδώνας, Χορός
Τάλλαρος Ηλίας: Τσαλαπετεινός, Ηρακλής
Τσάμπαλα Ματίνα: Ποιητής, Χορός
Τσιγαράς Μανώλης: Επιθεωρητής, Τριβαλλός, Τυμπανιστής
Χατζηνικολάου Μελίνα: Μαντατοφόρος Α΄, Χορός




Δευτέρα 18/4/2016, 11.00 π.μ.
Λύκειο Βροντάδου Χίου,Τρωάδες Ευριπίδη
Μετάφραση: Τ. Ρούσσος
Σκηνοθεσία: Στέλλα Τσιροπινά, φιλόλογος-διδάκτορας Θεατρολογίας
Μουσική (επιμέλεια)- Σκηνικά- Κοστούμια- Χορογραφία: Στέλλα Τσιροπινά
Διανομή ρόλων:
Εκάβη: Μαρία Αζάπη
Ταλθύβιος: Μιχάλης Μαναγούδης
Κασσάνδρα: Σέβη Τελλή
Ανδρομάχη: Γεωργία Φράγκου
Μενέλαος: Νίκος Δανιήλ
Ελένη: Μαρκέλλα Καραπιπέρη
ΧΟΡΟΣ ΤΡΩΑΔΙΤΙΣΣΩΝ:
Ελισάβετ Βιδάλη, Πέννυ Τερζή, Εβελίνα Μαστραντώνη, Ζωή Μπιρλή, Φαίη Τριανταφυλλάκη, Χαρά Τσόλα, Χριστίνα Πλάκα, Αγγελική Βούλγαρη, Μαρκέλλα Μαθιούδη, Υπατία Ζαννίκου



Τρίτη 19/4/2016, 09.30 π.μ.
7ο Γυμνάσιο Κέρκυρας & 4ο Λύκειο Κέρκυρας,Ευμενίδες Αισχύλου
Μετάφραση: Κ.Χ  Μύρης
Διδασκαλία χορικών: Παππαδά Ανδριανή (Μουσικός) 
Χορογραφία: Καρδάμη  Μέλπω (Γυμνάστρια στο Ειδικό Σχολείο Κέρκυρας )
Διδασκαλία έργου, σκηνικά, κοστούμια, μουσική επιμέλεια: Μέκκα Χριστίνα (Φιλόλογος)
ΔΙΑΝΟΜΗ ΡΟΛΩΝ
ΑΘΗΝΑ: Προβατά  Χριστίνα(4ο  ΓΕΛ)
ΑΠΟΛΛΩΝ: Ευαγγελίδης  Κωνσταντίνος (4ο ΓΕΛ)
ΟΡΕΣΤΗΣ: Ντραγκόι  Ίντρι
ΚΛΥΤΑΙΜΝΗΣΤΡΑ: Θύμη  Χριστίνα
ΙΕΡΕΙΕΣ: Κουρκούλου Μαρία, Παπανελοπούλου Αμαλία
ΔΙΚΑΣΤΕΣ: Κουλούρης Νικόλαος (4ο ΓΕΛ), Κονισπολιάτης Σταύρος, Προβατάς Γιώργος
ΧΟΡΟΣ: Βρακά Ελευθερία, Ζωχιού Ιωάννα, Θύμη  Χριστίνα, Κατσιούλη Χριστίνα, Κατωμέρη Έλενα, Κουρκούλου Μαρία, Κωστάκη Ειρήνη, Μέξα Έλενα, Παπανελοπούλου Αμαλία, Πιτσινίγκου Αλίκη (4ο ΓΕΛ), Τζήλιου Σοφία, Σκιαδοπούλου Χριστίνα
ΟΡΓΑΝΑ
ΑΡΜΟΝΙΟ: Ευαγγελίδης Νικόλαος
ΚΛΑΡΙΝΟ: Σδώνα Ανδρομάχη
ΦΛΑΟΥΤΟ : Καραπερίδου Παυλίνα, Γκούβα Βάλια
ΟΜΠΟΕ: Μελιδονιώτη Σύλβια
ΤΡΟΜΠΕΤΑ: Σπίνουλας Ιωάννης



Τρίτη 19/4/2016, 11.00 π.μ.
11ο Λύκειο Περιστερίου,Βάτραχοι Αριστοφάνη
Μετάφραση: Κώστας Ταχτσής
Σκηνοθεσία: Πιακουλάκη Μαρία, Σπανού Κυριακή
Πρωτότυπη μουσική: Πολίτης Αιμίλιος
Σκηνικά – κουστούμια: Πιακουλάκη Μαρία – Κοκκόρου Ελένη – Αγγέλου Ανδρονίκη
Χορογραφία: Πιακουλάκη Μαρία – Σπανού Κυριακή
Διανομή ρόλων:
Ξανθίας: Καυκιά Θεοδώρα
Διόνυσος: Μαρινόπουλος Διονύσης
Ηρακλής: Ζιβρακάκη Σταματίνα
Νεκρός: Ρούσση Ελευθερία
Χάρων: Δούνη Μαρία
Αιακός: Καραδήμα Ευαγγελία
Θεράπαινες: Πανταζοπούλου Βασιλική, Κατσανού Καίτη
Ξενοδόχες: Βλαχάκη Χριστίνα, Δημητρίου Αθηνά
Υπηρέτης: Αθανασοπούλου Αλεξάνδρα
Αισχύλος: Κατσούλης Πάνος
Ευριπίδης: Δούνη Μαρία
Πλούτωνας: Τσαντέ Ιφιγένεια
Χορός: Κασβίκη Νάντια, Κόλλα Ελένη, Ρούσση Ελευθερία, Ζιβρακάκη Σταματίνα, Δούνη Μαρία, Πανταζοπούλου Βασιλική, Κατσανού Καίτη, Βλαχάκη Χριστίνα, Αθανασοπούλου Αλεξάνδρα, Αφιώνη Μαρία, Κατσούλης Πάνος, Καραδήμα Ευαγγελία, Δημητρίου Αθηνά,
Τραγούδι: Κασβίκη Νάντια, Κατσούλης Πάνος, Καραδήμα Ευαγγελία
Πλήκτρα – διδασκαλία μουσικής: Πολίτης Αιμίλιος
Επιμέλεια προγράμματος–Τεχνική βοήθεια: Λέντζος Γιάννης, Τζαβάρας Χρήστος, Καρακώστας Πάρης, Μαλισσόβα Κατερίνα



Τετάρτη 20/4/2016, 09.30 π.μ.
Λύκειο Μεσσήνης,Νεφέλες Αριστοφάνη
Μετάφραση: Θρασύβουλος Σταύρου

ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Νίκος Φουσιάνης, φιλόλογος
ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗΣ: Αγγελική Ρακιντζή, χημικός

Διανομή ρόλων:
Στρεψιάδης: Μπλάνας Γεώργιος
Φειδιππίδης: Σταθοπούλου Μαρία
Μαθητής του Σωκράτη: Χαΐνη Μαρία
Μαθητές (βουβά πρόσωπα): Διαμαντή Μαρία & Ηλιοπούλου Αμαλία
Σωκράτης: Τσούσης Παναγιώτης
Δίκαιος Λόγος: Λαμπροπούλου Γεωργία
Αδικος Λόγος: Αλεξοπούλου Εύη
ΠασίαΣ: Μαρκόπουλος Ματθαίος
ΑμυνίαΣ: Οικονομόπουλος Βασίλειος
Χορός: Αλεβίζου Αναστασία, Αποστολοπούλου Μαριάντζελα, Καραμήτσου Παναγιώτα, Παλλάνι Θεοδοσία, Παναγιωτοπούλου Μαίρη, Σταθοπούλου Μαρίνα, Τσιλίκα Μαρία, Φωτοπούλου Ηλέκτρα, Χαρλέπα Όλγα



Τετάρτη 20/4/2016, 11.00 π.μ.
18ο Γυμνάσιο Αθηνών,Ιφιγένεια η εν Ταύροις

ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ – ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ – ΓΕΝΙΚΗ ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ: Κοψιά Αμαλία-Ελένη, φιλόλογος
ΜΟΥΣΙΚΗ (ΣΥΝΘΕΣΗ – ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ): Μπάλλας Παναγιώτης, καθηγητής Μουσικής
ΕΝΟΡΧΗΣΤΡΩΣΗ: Μπάλλας Παναγιώτης, καθηγητής Μουσικής, Τσιτσόπουλος Πέτρος, Συνθέτης, Διευθυντής Πειραματικού Ωδείου
ΧΟΡΟΓΡΑΦΙΑ: Βιτσιλόγιαννη Αννίτα, καθηγήτρια Χορού-Χορογράφος
ΚΟΣΤΟΥΜΙΑ: Αλεξανδράτου Στυλιανή, καθηγήτρια Εικαστικών
ΣΚΗΝΙΚΑ: Κόκιου Θεοδώρα, καθηγήτρια Τεχνολογίας
ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΜΑΣΚΑΣ: Κουτσογιάννη Σταυρούλα, καθηγήτρια Αγγλικών
Διανομή ρόλων:
Ιφιγένεια: Ταφιλάκου Ενιγκρέτα
Ορέστης: Λύρας Αχιλλέας
Πυλάδης: Κόλα Άγγελος
Βουκόλος (Γελαδάρης): Φιλίππου Θεόδωρος
Θόας: Γκαϊδατζόγλου Κωνσταντίνος
Ακόλουθοι: Αναγνωστόπουλος Διονύσιος, Παπαγεωργίου Αλεξάντερ
Αγγελιοφόρος: Φιλίππου Θεόδωρος
Αθηνά: Μπούρα Άννα-Μαρία
Χορός:
Πέρρου Ναταλία (κορυφαία), Ανδρίτσου Ελένη, Αντωνίου Στέλλα, Γαλάνη Νεφέλη, Κατσαούνη Βασιλική, Κάγιου Ιωάννα, Βίτσιου Παναγιώτα, Ζώτου Μελπομένη



Τετάρτη 20/4/2016, 12.30 μ.μ.
Τελετή λήξης






Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου